Hrvatska poštanska banka, najveća banka u domaćem vlasništvu, prva na tržištu objavljuje značajno podizanje kamatne stope na štednju
Hrvatska poštanska banka kao najveća banka u domaćem vlasništvu s relevantnim tržišnim udjelom i ambicijom ući u top 5 banaka po ukupnoj imovini u Hrvatskoj oduvijek ima posebnu poziciju na tržištu.
Misija HPB-a je stvaranje uvjeta za bolji život u Hrvatskoj te je temelj svega što u Banci radimo. U sklopu strateške suradnje s Hrvatskom poštom i projektom Banka u Pošti dostupni smo klijentima diljem naše zemlje, u najmanjim mjestima i na otocima. Značajan iskorak Banka je napravila u stambenom kreditiranju gdje je jedan od predvodnika u plasiranju kredita uz fiksnu kamatnu stopu, a potom i u snažnoj participaciji u APN programu subvencioniranih stambenih kredita, čime je mladima u Hrvatskoj omogućeno na povoljniji način riješiti svoje stambeno pitanje. HPB je također kroz opsežnu primjenu moratorija, raznih HBOR programa subvencija te drugih mjera snažno doprinijela ublažavanju efekata koje su pandemija COVID-19 i potresi u Zagrebu i Petrinji imali na poduzeća i građane.
Slijedom konstruktivnih razgovora s Ministarstvom financija i Vladom RH o učincima inflacije na naše građane, kao i očekivanog utjecaja najave izdanja trezorskih zapisa Ministarstva financija na tržišne kamatne stope, HPB kao aktivni sudionik novčanog tržišta prva je banka na domaćem tržištu koja nudi novi i jedinstveni štedni proizvod – HPB SUPER ŠTEDNJU - kojom klijenti uz oročavanje minimalno 250 EUR na rok od 12 mjeseci mogu ostvariti prinos od čak 3,00%!
Jednostavnim ugovaranjem HPB SUPER ŠTEDNJE kroz najdostupniju prodajnu mrežu u Hrvatskoj, odnosno u bilo kojem od 69 centara Banke već od 2. listopada 2023. ili naknadno putem 1000 poštanskih ureda tijekom listopada, klijenti mogu oplemeniti svoja sredstva kroz najatraktivnije kamatne stope na tržištu koje se kreću od 2,80% na rok od 6 mjeseci, 2,90% na rok od 9 mjeseci ili 3,00% na rok od 12 mjeseci.
Uvođenje ovakvog proizvoda doprinijet će zauzdavanju inflacije kroz pasivizaciju oročenih sredstava, a s druge strane omogućiti štedišama ostvarenje atraktivnog prinosa kojim se ublažavaju negativni efekti inflacije na vrijednost novca.